Královské město Žatec

Chmelnice

Znáte město Žatec? Když ne, tak musíte poznat toto krásné malebné  město, známé jako centrum chmelářské oblasti, ležící v severozápadních Čechách na řece Ohři, je jedním z nejstarších a zároveň nejlépe zachovaných královských měst. Rozkvět zažil v 16. století, kdy patřil mezi největší města v Čechách, jeho osídlení je však mnohem starší a vždy bylo svázáno s pěstováním chmele a výrobou piva, jak dokládá i nález hrobu “nejstaršího českého pivaře”. Na pěstování chmele odkazuje i miniaturní chmelnice, která stojí přímo u náměstí.

.

Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.
Chrám Chmele & Piva je zábavným, poučným komplexem nacházející se v zóně technických památek chmelařství, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech – právem je tedy označován za „Mekku všech chmelařů a pivařů“. Zároveň je čekajícím kandidátem na zápis do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V chrámu je pro vás připravena prohlídka, jejíž náplň zaujme široké spektrum návštěvníků. Areál nabízí svým návštěvníkům program vhodný pro všechny věkové kategorie.

Namesti FontanaNavštivte místa v historickém jádru města Žatce, najdete jedinečné památky na minulost česko-německé a židovské kultury.
• v centru města najdete 5 náměstí a 500 staveb různých slohů (synagoga, radnice, Morový sloup)
• navštívíte tajemné historické objekty s ojedinělou atmosférou (pivovar, Chmelařské muzeum, Děkanský chrám)  a unikátní Chrám chmele a piva.
V městě se též natáčely filmy jako Bídníci, Oliver Twist, Červený Bedrník, seriál Náměstíčko, Náves, Příkopy, starší film – Holky z porcelánu a mnoho dalších.
• natáčelo se tu více než 100 českých i zahraničních filmů a reklam (Les Misérables, Oliver Twist, Yentl, Edith Piaf)

Více informací najdete na těchto stránkách, vlevo články a příspěvky podle rubrik a roků

Zde jsou příspěvky řazeny chronologicky,