Založení spolku

V německém městě Schwabach  se v sobotu 23. května 2003 sešli němečtí a čeští rodáci Žatce, nezatížení válečnou minulostí a založili Nadačního spolek na podporu města Žatce.

“Nelze se stále jen ohlížet zpět do minulosti, jako to dělají jiné spolky. My se chceme věnovat spíše budoucnosti. Chceme nadačně podporovat hospodářský a ekonomický život například navazováním kontaktů, ale také kulturu i sport v Žatci. Chceme více zviditelňovat město Žatec v samotném Německu a tím podporovat turistický ruch,” řekl mj. zvolený předseda spolku Otokar Löbl.

“Na sobotním zasedání byl členy spolku přijat a doplněn náš projekt Žatecká cesta jako trvalý dialog s německými krajany. Ti zároveň přicházejí s návrhy na konkrétní projekty, v nichž chtějí vždy ve spolupráci s městem a jeho orgány přispět svým dílem k postupné obnově Žatce a k jeho začlenění v budoucí Evropě,” sdělil Petr Šimáček, předseda Sdružení rodáků a přátel města Žatce, s nímž Nadační spolek spolupracuje a který byl též zvolen jako místopředseda Nadačního spolku.

zpět na úvodní stránku