Projekty

Naše projekty v návaznosti na Česko-německou deklaraci z roku 1997, čllánek III.  a  v duchu naší “Žatecké cesty”  ve spolupráci se Sdružením rodáků a přátel města Žatce a dalšími partnery.

Muzeum Jana ze Žatce / Johannes von Saaz Museum – Ackermann

2014  –  2018

Židé na Žatecku

2010  –  2020

.

Výstava “Židé na Žatecku”  Vernisáž proběhla v listopadu 2010 v žateckém Regionálním muzeu a nyní přípravujeme rozšířenou a aktualizovanou drojjazyčnou versi (čeština, angličtina a němčina) jako stálou expozici v žatecké synagoze

Žatecký rozhovor o Janu ze Žatce a hummaním umírání  Tato mezinárodní konference proběhla 12 – 13 listopadu v Křížové vile v Žatci z mezinárodní účastí.

Konference “Žatec očima věků” v senátu České republiky  proběhla 10 září v Praze v budově senátu České republiky.

Odhalení pamětní desky pro německé oběti postoloprtského masakru proběhlo 3. června 2010 na postoloprtském hřbitově.

Shrnutí výstavy “Oběti komunistické moci v severočeském pohraničí 1945-1946” , tato výstava byla uspořádána ve spolupráci s Federací nezávislých spisovatelů Praha. Vernisaž se konala v květnu 2006 v divadle v Lounech, dále byla ukázána v muzeích v Dečíně, Chomutově, Kadaňi a Teplicích. Následně v Liberci na Vysoké škole technické a v Žatci v Obchodní akademii. V roce 2009 v kulturním domě v Praze v Novodvorské.

Podnět a pořádání literárních soutěží v Žatci ve spolupráci se Sdružením rodáků města Žatce a žateckou knihovnou, pod záštitou města Žatec v letech 2000 – 2007